AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

Drone Almayı Düşünenler Buraya

Merhaba dostlar nur topu gibi bir ÖTV (özel tüketim vergisi)’miz oldu hayırlı olsun..

Son zamanların en popüler “oyuncağı” haline gelen droneler ülkemizde de gündemi meşgul etmeyi başarmış durumda. Her geçen gün farklı bir alanda hizmete sunulmak için çeşitli modifikasyonlarla geliştirilen dronelar için dünya çapında farklı farklı yaptırımlar uygulanmakta.

Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda çıkan bir yasa ile droneların sivil havacılığa kayıt zorunluluğu getirilmişti. Bu günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamada devlet drone fiyatlarına yakın zamanda bir düzenleme getirecekmiş.

Bakanın yaptığı açılamada drone sayısının gittikçe arttığına dikkat çekerek bunların ÖTV den muaf olduğunu belirtti. Naci Ağbal konuşmasının devamında “bu ürün gamına ÖTV gelebilir” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu tasarı hayata geçecek olursa ilerleyen dönemlerde ülkemizde satışta bulunan drone fiyatlarına ÖTV’nin etkisiyle bir miktar zam geleceğe benziyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.