AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

MSP430 Led Uygulaması

Merhaba dostlar. Mikro işlemciler dersi kapsamında yapmış olduğum bazı uygulamaları buradan kademeli olarak sizlerle paylaşacağım. İlk olarak msp430 ile yanıp sönen led uygulaması yapacağız. Aşağıdaki kodları MOV.W ile JMP $ satıları arasına yazmalısınız.

Aşağıdaki metin belgesinde kodların açıklamaları bulunmaktadır.

Aynı kod üzerinde küçük bir değişiklik yaparak ledlerin sırayla yanıp sönmesini sağlayabilirsiniz.
Bunun için ikinci satırdaki bis.b #041h,&P1OUT komutundaki 041 bölümü her iki pinin de çıkış yapılasını sağlar. Bu komutu bis.b #040h,&P1OUT olarak değiştirdiğimizde başlangıçta pinlerin biri giriş diğeri ise çıkış olacaktır. Böylelikle ledler sırasıyla yanıp sönecektir.

Bu uygulama için sizlere aktaracaklarım bu kadar. Bu şekilde uygulama paylaşımları msp430, arduino ve diğer kartlar için devam edecektir. Takipte kalın.

Arkadaşlar bu paylaşımı faydalı bulduysanız lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız ve reklamlara yalnızca bir kez tıklayarak destek olmayı unutmayınız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.