AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

Üçüncü yıl seçmeli dersler hakkında

Merhaba dostlar. Seçmeli dersler serimin üçüncü yazısını geç de olsa sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle kusura bakmayın bu yazı daha öncekiler gibi fazla ayrıntılı olamayabilir. Ancak sizlere direk olarak seçim yaptırabilecek bir yazı olacaktır. 
Ben geçen yıl teknik seçmeli olarak bilgisayar iletişini seçtim. Bu seçimi yaparken tamamen ders içeriklerine baktım ve kendimle daha çok alakalı olduğunu düşündüğüm için seçim yaptım. Bu seçimimden pişman oldum mu? diye sorarsanız cevabım çok net evet. Bu evetin sebebi ders işleyişi yada konu içeriklerinden ziyade tamamen hocayla yıldızımın barışmaması ve anlatım tarzını sevmemen. Çünkü bir dönem boyunca sunuya bakarak dersi anlamaya çalıştık. Ara ara tahtayı kullandığımız da oldu ancak binde bir kere. Bunlardan dolayı isteyerek seçtiğim ders benim gözümde verimsiz ve zaman kaybı olan bir etkinlikten ileriye gidemedi.
 Diğer teknik seçmeli derslerin içerikleri hakkında fazla bilgim ve işleyişler hakkında çok bir bilgim yok ancak. Aşağıdaki linke tıklayarak direk olarak 3. yıl derslerini görebilirsiniz ve o seçme üzerinden derslerin başındaki kodlara tıklayarak ders içerikleri, sorunlu hoca hafta hafta işleyişi öğrenebilirsiniz. 
Karar konusuna gelecek olursak. Bilgisayar sistemleri, ağ alt yapısı ve genel ağ-paylaşım protokolleri ile ilgiliyseniz her ne kadar ben sevmemiş olsam da bilgisayar iletişimini seçebilirsiniz. Ancak ben bugün bir seçim yapacak olsam Devre sentezi yada sayısal analiz derslerinden birini seçerdim. 
Benim şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Kafasında soru oluşan arkadaşlar mail üzerinden değilde buradan yorum yaparak soruları aktarırsa başka aynı soruları düşünen arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz. Yapılan yorumlara da en kısa sürede cevap vermeye gayret ediyorum. 
Katalog bilgilerinin linki

⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
http://www.katalog.ktu.edu.tr/DersBilgiPaketi/semester.aspx?pid=4&lang=1&sid=30


Arkadaşlar bu paylaşımı faydalı bulduysanız lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız ve destek olmayı unutmayınız..Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.