Akıllı Kent … Geleceğe Yatırım ( panasonic projesi)

Japanya ‘nın ilerleyen teknolojiyle yapmak istediği çılgın kent projesi

Yeni nesilde enerji kaynağı olması yüksek muteber hidrojenin geleceğin hidrojen tabanlı toplumunda yakıt hücreli araçlardan toplumun ısınmasınmasına kadar yer edeceği mantıkla işte o proje !

Tokyo yakınlarındaki Tsunashima‘da inşa edilmesi planlanan sürdürülebilir akıllı şehirin geliştirilmesine 10 kuruluş katılım gösterecek .
CO2 emilasyonlarının yüzde 40 a indirilmesi ve minimum yüzde 30 olmak koşuluyla yeni enerji kaynaklarının kullanılması öngörülen ”akıllı kent” te bir hidrojen dolum merkezi bir enerji merkezi bir uluslararası öğrenci yurdu yer alıcak.

Tokyo Gas Group ,JX Nippon Oil & Energy Corporation, Keio Üniversitesi, Nomura Real Estate Development Co. Ltd. ve  PANASONIC on kuruluş arasında öne çıkanlarıdır.

Tokyo Gas Group kentin merkezine kuracağı sistem ile ısı ve elektrik ortak üretimi yapıcak ve diğer sistemlere dağıtımını yöneticek. JX Nippon Oil & Energy Corporation kurulması planlanan hidrojen dolum istasyonunun yönetim sorumluluğunu üstlenicek. Keio Üniversitesi ise kent içerisine kurulacak olan uluslararası öğrenci yurdunun öğrenci değişim programlarını düzenleyip yönetimini yapıcak. PANASONIC bu yapılaşmanın içerisine katılarak bilgi birikimini teknolojisini kullanıp mali maddi kazanç sağlayıp gelecekte bir yer edinme peşinde.

Kısaca akıllı kent gelecek yaşam kalitesini yakalamayı, gelişen teknolojinin insana sağlıcağı rahatlığı insanı merkez alarak insan odaklı hizmet sistemlerini yeni enerji sistemlerini ve sürdürülebilir enerji sistemlerini kullanarak olusturmayı planlıyor.
Temiz enerji üretimi , Hidrojen hizmet istasyonu, Üstün hayat konforu odaklı kent yönetim merkezi , Ekolojik hayat , Akıllı AVM vs.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.