AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

Kredi kartlarında internet düzenlemesi

İnternet alışverişlerinin vazgeçilmezi olan kredi ve banka kartları BDDK’nın kararıyla yakın bir zamanda internet kullanımına kapatılacak.

BDDK 17 Ağustos tarihinden sonra kredi ve banka kartlarının internet alışverişine kapatılacağını daha önceden kamuoyuna açıklamıştı. Bu uygulamanın amacının kullanıcılara daha güvenli bir internet alışverişi(!) sunmak olduğunu söyleyen yetkililer son zamanlarda sayıları gittikçe artan elektronik dolandırıcılık olaylarının ardından böyle bir uygulamaya gitme kararı almışlar.

Uygulama mevcut kredi ve banka kartı kullanıcılarını kapsamakla birlikte yeni kart alacaklara başvuru sırasında kartın internet alışverişinde açık olup olmayacağı teklif edilecekmiş. Mevcut kart sahipleri ise kartlarının 17 Ağustos’tan sonra da internet alışverişinde kullanılmasını isterlerse bankalarıyla iletişime geçip kartlarını internet alışverişine açtırabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.