AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

KTÜ kütüphane kitap süresi uzatma (web sitesinden)

Merhaba dostlar. Kütüphaneden almış olduğunuz kaynakların süresini uzatmak için kütüphaneye gitmenize gerek yok. Kütüphanemiz bu sistemi 2013 yılından beri kullanmakta ancak bir çoğumuzun sistemden haberi yok. Doğrusunu söylemek gerekirse benimde bu sistemden bir kaç ay önce haberim oldu ve sizlere faydalı olacağını düşündüğüm için yapılması gerekenleri bir başlık altında toparlamak istedim.

Dostlar öncelikle buraya  tıklayarak kütüphanenin işlem arayüzüne ulaşıyorsunuz.

Önünüze böyle bir ekran açılacaktır. Buradan sonrasını resimleri takip ederek yapabilirsiniz. Her resim üzerine sizlere yardımcı olacak küçük açıklamalar ekledim. Bu açıklamaları takip ederek istediğiniz erteleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Belki okuyamayanlar olur diye yinede buradan da küçük bir bilgilendirme paylaşayım. Kullanıcı adı olarak öğrenci numaranızın başına küçük “o” harf eklemelisiniz. Şifre olaraksa başlangıçta sistem herkesin şifresini “1” olarak atıyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bundan sonrasını görsellere bırakıyorum.

Dostlar sizden ricam aldığınız kaynakla işiniz bittiğinde zamanında teslim etmeniz. Böyle bir sistemin varlığını art niyet olarak kullanmayınız. 

Arkadaşlar bu paylaşımı faydalı bulduysanız lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp destek olmayı unutmayınız. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.