Windows 10’da old. Klasörü Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

Bilgisayarla uğraşmayı seven arkadaşlar sıfırdan kurulum yaptığınızda yada eski bir Windows sürümünden en güncel sürüm olan Windows 10 sürümüne geçiş yaptığınız da Yerel Disk (C:) klasörü içinde kalan ve silinmeyerek sizin sinirini bozabilecek olan old. klasörünü silmek aslında sanıldığı kadar sıkıntılı değil. Şimdi bu işlemi yapmak için kullanabileceğiniz bir yöntemi sizlerle paylaşacağım.

  1. Öncelikle Windows 10 da başlat simgesinin yanındaki arama butonuna tıklayıp çalıştır komutunu aratıyoruz.
  2. Daha sonra çalıştır komutuna tılayıp açılan pencereye ” celanmgr “ yazıp ” Tamam “ butonuna tıklıyoruz ve bilgisayar sistem içerisindeki  temizlenebilecek dosyaları tarıyor, bu işlem bir dk sürebilir.

    3. İşlem tamamlandığında önümüze aşağıdaki gibi bir pencere çıkıyor burada bize dosyalar içerisindeki yer kaplayan birimleri gösteriyor ancak bu pencere içerisinde Windows old. klasörü bulunmuyor. Pencerenin sol alt köşesindeki ” Sistem dosyalarını temizle “ yada sisteminiz İngilizce ise ” Clean up system files “ butonuna tıklayıp bu kes sistem dosyaları içerisindeki gereksiz klasörleri tarama işlemini yapıyoruz. Bu işlemde bilgisayarınızın performansına göre bir dakika kadar sürebilir.
    4. Son olarak açılan pencerede ” Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri) “, eğer sisteminiz İngilizce ise ” Previous Windows installations(s) “ seçeneğinin başına tik işareti koyup ” Tamam “ butonuna tıkladığınızda sistem komutu Windows old. klasörünü silmeye başlayacaktır ve yaklaşık bir dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır.

    Windows yada mobil platform hata çözümleri için mesaj yoluyla yada yorum yaparak problemlerinizi bildirebilirsiniz.

    Diğer hata çözümlerine ise Buradan ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.