AdBlock Detected

Bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor!

Ekibimiz bu web sitesinde kaliteli içerik üretmek için gerçekten çok çalışıyor ve reklam engellemeyi etkinleştirdiğinizi fark ettik. Reklam engelleyiciyi kapatarak içerik üretmeye devam etmemize destek olabilirsiniz.

Elektronik Gerilim Seri, Akım Seri NGB

Merhaba arkadaşlar aşağıda ki ekte Elektronik 2 dersine ait negatif geri beslemeli devrelerin ilk iki bölümü bulunmaktadır. Akım seri ngb çözümünün sonunda ki denklemler direk olarak yazılmıştır. Anlaşılmayan bir yer olması durumunda yorum yazarak bildirebilirsiniz gereken güncellemeler en kısa süre içerisinde yapılacaktır. BJT li devrenin FET eşdeğer, FET li devrenin BJT eşdeğeri yetiştirebilirsem bu gün içerisinde yüklenecektir.

 

 

Arkadaşlar bu paylaşımı faydalı bulduysanız daha çok kişiye ulaşmamız için gönderiyi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı ihmal etmeyiniz..

2 thoughts on “Elektronik Gerilim Seri, Akım Seri NGB

  1. Kolay gelsin;
    Seri-Gerilim devresinde R0’ı bulurken oradaki devredeki hie devreye nereden nasıl geliyor?

    1. R0’ı bulmak için bir kaç adım var elektronik 1 dersinde öğrendiğimiz. Rl yük direnci devreden çıkartılır, giriş kaynağı kısa devre yapılır, çıkışa Vx kaynağı bağlanır. Bu adımları uygulayıp devreyi tekrar çizdiğimiz de (yukarıda ki ekte bu eşdeğeri çizmişim) hie, Re ve hfe.ib elemanları birbirine paralel olarak kalıyor R0’ın yazılan eşdeğerindeki hie de buradan geliyor. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.